strona główna

CB Radio, nowości

Cisza na radiowych częstotliwościach lotniczych

Wybuch wulkanu na Islandii sprawił że radiowe częstotliwości lotnicze na których odbywa się komunikacja w cywilnym ruchu lotniczym po raz pierwszy zamilkły. Po prostu w powietrzu praktycznie nie latają żadne samoloty. Zobacz na żywo jak wygląda ruch lotniczy na internetowej mapie online.

więcej...

Polscy uczniowie w rozmowie przez radio ze stacją kosmiczną ISS

Radioamatorzy posiadający licencję mogą wykorzystywać swój sprzęt do łączności o zasięgu który dla zwykłego użytkownika cb radio jest tylko marzeniem. Rano 12 kwietnia uczniowie z Katowic rozmawiali przez radiostację amatorską z astronautami.

więcej...

Pierwsze anteny bezprzewodowe - nasz dowcip Prima Aprilisowy

Także w tym roku udał nam się dowcip. Pierwsze bezprzewodowe anteny wzbudziły szerokie zainteresowanie. Na testy zgłosili się zarówno użytkownicy CB radio jak i licencjonowani radioamatorzy.

więcej...

Krótkofalówki Intek T90 - NOWOŚĆ

Nowość w naszej ofercie. Intek T90 z akumulatorami w technologii Li-ION to gwarancja pewnego działania krótkofalówki oraz nowoczesne automatyka ładowania zapewniająca maksymalną żywotność akumulatora.

więcej...

Wiosenne wybory 2010 - wyniki konkursu

Zobacz na kogo będziesz mógł zagłosować swoim portfelem w najbliższych wiosennych wyborach.
Co prawda nie są jeszcze znane oficjalnie szczegółowe informacje co do jego programu jednak rzut okiem pozwala stwierdzić, że jego oblicze wygląda interesująco.

więcej...

Symulator radiostacji KF (CB radio)

Osoby które nigdy nie korzystały z radiostacji na pasmach radiowych (KF) zachęcam do zainstalowania symulatora który daje możliwość prowadzenie łączności w warunkach zbliżonych do tych, które można spotkać na pasmach radowych. Zabawa jest dostępna dla każdego, niezależnie od tego czy posiada licencję radiooperatora.

więcej...

CB Radia z automatyczną blokadą szumów - zobacz film

Prezentujemy jak działa automatyczna blokada szumów w radiotelefonach TTI TCB-881, President Harry III ASC, Maxon CM70. Zobacz co oferują producenci w swoich radiotelefonach w tym zakresie.

więcej...

Kity i hity polskiego rynku cb radio w 2009

Do końca roku pozostało kilkanaście tygodni. Warto podsumować co wydarzyło się na rynku w zakresie nowych radiotelefonów. Tutaj dowiesz się co z nowych propozycji w zakresie cb radio godne jest Twojej uwagi.

więcej...

CB radio - zestawy bez strojenia anten

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy specjalne zestawy promocyjne, których uruchomienie ogranicza się tylko podłączenia wtyczek. Specjalnie dobrana antena i podstawa magnesowa gwarantuje, że bez strojenia zestaw pracuje zgodnie z optymalnymi parametrami.

więcej...

Krótkofalówki-zabawki dla żołnierzy w Afganistanie ?

Sprawa słabego wyposażenia polskich żołnierzy stała się ostatnio w mediach bardzo głośna. Podczas jednego z wywiadów telewizyjnych, żołnierz występujący przed kamerą, w pełnym rynsztunku patrolowym komentował jak w jego ocenia wygląda sprawa wyposażenie oraz wyżywienia. To co nas wprawiło w osłupienie to sprzęt łączności jaki miał umocowany do kamizelki taktycznej...

więcej...

Krótkie anteny CB Radio - test zasięgu

CB radio to przydatne urządzenie - pod jednym warunkiem: że uda się nawiązać łączność. O zasięgu typowego radiotelefonu cb decyduje antena. Zobacz jak poradziły sobie z tym krótkie anteny.

więcej...

Nowy radiotelefon morski w klasie szczelności IPX7

Radiotelefon Pacyfic to nowa propozycja dla osób które szukają radiotelefonu odpornego na zamoczenie w atrakcyjnej cenie wraz z uniwersalnym systemem ładowania akumulatorów zarówno z sieci 230V jaki 12V.

więcej...

Pasta NB - absolutna nowość na rynku w zakresie walki z zakłóceniami.

1 kwietnia (prima aprilis) zamieściliśmy zapowiedz wprowadzenia na rynek nieistniejącej pasty do eliminowania zakłóceń w sprzęcie cb radio i kf. W roli pojemników na pastę wystąpił komplet pisaków w podstawce. Otrzymaliśmy nawet kilka zgłoszeń od osób chętnych do testów tego specyfiku :)))

więcej...

Antena do skanera i radiotelefonów amatorskich - test w terenie

Tym razem przetestowaliśmy możliwości teleskopowej anteny dedykowanej do skanerów radiowych. Antena ta jest także przeznaczona do ręcznych nadajników w paśmie 2m i 70 cm. Zobacz wyniki testu i przekonaj się czy liczy się "rozmiar", czy "technika".

więcej...

Radiotelefony morskie z system AIS przekazują dane o położeniu statków

Zobacz na żywo sytuację w Zatoce Gdańskiej. Dzięki systemowi AIS radiotelefony morskie zainstalowane na statkach przekazują informacje o bieżącym położeniu, kursie i prędkości.
Informacje AIS są bardzo cenne - szczególnie dla żeglarzy.

więcej...

Zaskakująca Motorola T5 - test urządzenia

Tym razem przetestowaliśmy nowy radiotelefon firmy Motorola. Nowa propozycja w segmencie popularnych krótkofalówek do zabawy i rekreacji udowadnia, że Motorola jeszcze potrafi odpierać ataki chińskich tanich producentów, oferując jakość w super cenie.

więcej...

Rodzaj anteny w zestawie cb radio decyduje o zasięgu

Tutaj możesz zobaczyć jaka jest różnica w zasięgu stacji samochodowej w zależności od długości anteny. Dobierz antenę tak aby zestaw cb radio spełniał Twoje oczekiwania.

więcej...

Super Mocny prezent dla klientów cb-radio.info.pl

Dla naszych klientów dokonujących zakupu sprzętu cb radio przygotowaliśmy wyjątkowy prezent. Kochają go wszyscy kierowcy i wszystkie kierowniczki. Dlaczego - zobacz na filmie.

więcej...

CB radio z funkcją ctcss - łączność dla firmy ?

W ramach testu sprawdziliśmy możliwość wykorzystania cb radia jak środka łączności dla małej firmy która chce mieć kontakt ze swoimi kierowcami w regionie (lokalna firma budowlano-transportowa, radio taxi, sprzedaż i dostawy produktów, gospodarstwa rolne itp.)

więcej...

CB Radio President JFK - nowość w super cenie

Długo oczekiwany następca legendarnego "Herbatnika" już jest w sprzedaży. Wymagający użytkownicy mają teraz jeszcze większy wybór radiotelefonów które zapewnią komfortowy nasłuch na kanałach cb radio.

więcej...
  1 | 2 | 3 | 4 |  

Polecamy