strona główna

CB Radio, nowości

Polscy uczniowie w łączności radiowej z ISS na żywo

Nagranie z nasłuchu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) podczas łączności z polskimi uczniami z Mikołowa w piątek od godziny 20tej.

więcej...

Ogólnopolskie Ćwiczenia Łączności Kryzysowej

Relacja z ćwiczeń łączności kryzysowej które odbyły się 24 września w paśmie amatorskim 80m.

więcej...

Egzamin dla radiooperatorów

15 października we Włocławku kolejna szansa dla osób ubiegających się o świadectwo radiooperatora urządzeń radiowych: radioamatorskich, morskich oraz lotniczych.

więcej...

Radio Blackouts R1

W nocy z piątku na sobotę do Ziemi dotarła fala cząstek z wybuchu słonecznego klasy X2.1 który miał miejsce 7 września. Efektem tego jest burza magnetyczna o sile G1-G2. W nocy z soboty na niedzielę będzie można w Polsce zobaczyć zorzę polarną.

więcej...

Anteny CB w programie jakościowym ALU+

Zobacz dlaczego warto wybrać sprawdzone i przetestowane anteny CB mocowane na podstawach magnesowych.

więcej...

Radia morskie w naszych prezentacjach filmowych

Sezon żeglarski na rozbiegu. Z myślą o żeglarzach przygotowaliśmy krótkie prezentacje filmowe podstawowych modeli radiotelefonów morskich na pasmo VHF.

więcej...

Bydgoscy kierowcy w szoku - pozytywnym :)

Wydział Zarządzania Kryzysowego udziela się na kanale 19 cb radio podając informacje o poważniejszych utrudnieniach w ruchu drogowym.

więcej...

Wybuch na Słońcu kontra łączność radiowa

We wtorek zaobserwowano największy w tym cyklu wybuch na Słońcu klasy X. Wybuch jest związany z rosnącą aktywnością plam słonecznych. Skutki wybuchu będą będą odczuwalne na Ziemi ...

więcej...

CB radio do 200zł czy walentynkowa kolacja

Sprawdź co najlepiej wybrać w najbliższych dniach w kwocie do 200 zł.
:)

więcej...

Twój 1% dla najlepszych

Jeśli chcesz wesprzeć ludzi aktywnych, którzy podejmują się realizacji ambitnych projektów, przekaż swój 1 procent podatku dla Akademickiego Klubu Krótkofalowców SP2PUT.

więcej...

Krótkofalówki dla narciarzy

Zima w pełni. W naszym poradniku przedstawiamy propozycje krótkofalówek dla osób, które przygotowują się na kolejny wypad na narty. Propozycje zarówno dla amatorów weekendowej rekreacji jak i dla osób uprawiających narciarstwo ekstremalne.

więcej...

CB radio dla kierowców - krótkofalówki dla rowerzystów

Łączność radiowa przydaje się nie tylko w samochodzie. Jak co miesiąc w wielu miastach Polski odbywają się zorganizowane przejazdy rowerzystów które propagują ten sposób poruszania się po zatłoczonych miejskich ulicach. Krótkofalówki pomagają zabezpieczyć przejazd uczestników których liczba w zależności od miasta może sięgać od kilkudziesięciu osób do kilku tysięcy.

więcej...

Jak zlokalizować cb radio blokujące kanał 19-ty.

Popularność cb radia sprawia, że raz na jakiś czas słychać na kanale 19-tym stały sygnał stacji, która uniemożliwia łączność innym użytkownikom. Najczęściej powodem jest przypadkowe zablokowanie mikrofonu (przycisku nadawania). Stację taką można łatwo zlokalizować.

więcej...

Radiotelefony Intek HT na pasmo VHF

Zobacz na filmie co potrafi radiotelefon z serii HT. Niespotykane w tej grupie cenowej rozwiązania dają dodatkowe możliwości w zakresie komunikacji i bezpieczeństwa pracowników.

więcej...

Z CB radiem przez Europę

Zobacz co należy brać pod uwagę podczas podróżowania z CB radiem za granicą. Informacje na podstawie trasy Polska - Chorwacja (Split)

więcej...

SR2U już pracuje - zaobacz na filmie jak był montowany

Nowy przemiennik radioamatorski w paśmie 2m został uruchomiony w Bydgoszczy. W dniu 15 maja został on oddany do użytku przez klub SP2PUT.

więcej...

SR2U - nowy, unikalny przemiennik radiowy.

Zasięg radiotelefonów (krótkofalówek) nawet najlepszych firm jest ograniczony w mieście do 1-2km. Dużo większy zasięg można uzyskać z pomocą przemiennika, czyli automatycznej stacji przekaźnikowej. Przemiennik SR2U w Bydgoszczy to nowa jakość w tym zakresie.

więcej...

Cisza na radiowych częstotliwościach lotniczych

Wybuch wulkanu na Islandii sprawił że radiowe częstotliwości lotnicze na których odbywa się komunikacja w cywilnym ruchu lotniczym po raz pierwszy zamilkły. Po prostu w powietrzu praktycznie nie latają żadne samoloty. Zobacz na żywo jak wygląda ruch lotniczy na internetowej mapie online.

więcej...

Polscy uczniowie w rozmowie przez radio ze stacją kosmiczną ISS

Radioamatorzy posiadający licencję mogą wykorzystywać swój sprzęt do łączności o zasięgu który dla zwykłego użytkownika cb radio jest tylko marzeniem. Rano 12 kwietnia uczniowie z Katowic rozmawiali przez radiostację amatorską z astronautami.

więcej...

Pierwsze anteny bezprzewodowe - nasz dowcip Prima Aprilisowy

Także w tym roku udał nam się dowcip. Pierwsze bezprzewodowe anteny wzbudziły szerokie zainteresowanie. Na testy zgłosili się zarówno użytkownicy CB radio jak i licencjonowani radioamatorzy.

więcej...
  1 | 2 | 3 | 4 |  

Polecamy